Πραγματοποίηση Γ΄ Φάσης Εισαγωγικής Επιμόρφωσης Μόνιμων Νεοδιόριστων Εκπαιδευτικών Σχολικού Έτους 2010-11 στο 2ο ΠΕΚ Αθήνας

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 23 Μαϊος 2011

To 2ο Π.Ε.Κ. Αθήνας θα πραγματοποιήσει τη Γ΄ Φάση της Εισαγωγικής Επιμόρφωσης Νεοδιόριστων Μονίμων Εκπαιδευτικών σχολικού έτους 2010-11, συνολικής διάρκειας 10 διδακτικών ωρών, την Πέμπτη 16 Ιουνίου και την Παρασκευή 17 Ιουνίου 2011, από 9:00 έως 13:30, στην έδρα του 2ου ΠΕΚ (Ανδρέα Μεταξά 7, ΦΙΛΟΘΕΗ ).

Υπόχρεοι να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα είναι όσοι περάτωσαν επιτυχώς την Α΄ και Β΄ Φάση της Εισαγωγικής Επιμόρφωσης και είχαν διδακτική προϋπηρεσία λιγότερη από 8 μήνες.

Επισημαίνεται ότι οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν στο 2ο ΠΕΚ Αθήνας, αλλά παρακολούθησαν τη Β΄ Φάση σε τμήματα άλλων ΠΕΚ της Αττικής, θα παρακολουθήσουν τη Γ΄ Φάση στο 2ο ΠΕΚ Αθήνας, απ? όπου θα πάρουν και τη σχετική Βεβαίωση Εισαγωγικής Επιμόρφωσης μετά την περάτωσή της.

Σύμφωνα με την απόφαση υπ? αριθμ. 118355/Δ3/30-9-2010 απόφαση του ΥΠΔΒΜΘ, για την παρακολούθηση της Γ΄ Φάσης οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί απαλλάσσονται από τα καθήκοντά τους και τις δύο ημέρες της επιμόρφωσης.

Υπόχρεοι επιμορφούμενοι της Γ΄ Φάσης στο 2ο ΠΕΚ είναι οι εξής εκπαιδευτικοί Π.Ε.:

Α/Α

ΖΑΦΕΙΡΗ

ΕΙΡΗΝΗ

1ο Δ.Σ. ΚΕΡΑΤΕΑΣ

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο του 2ου ΠΕΚ .