Γ' Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 03 Ιουνίου 2011

Πατήστε για μεγέθυνση της ΠρόσκλησηςΣας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 18 Ιουνίου 2011 και ώρα 09:00 π.μ.,  στο Γήπεδο Μπάσκετ των Εκπαιδευτηρίων Γείτονα στη Βάρη, θα διεξαχθεί ο Γ'  Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής W.R.O.  που διοργανώνεται από τον Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής & Επιστήμης WRO Hellas, σε συνεργασία με την Πανελλήνια Ένωση Καθηγητών Πληροφορικής (Π.Ε.Κα.Π.), τη Διερευνητική Μάθηση Α.Ε., την I.E.E.E. Greek section (studentbranch), τα Εκπαιδευτήρια Γείτονα και τον W.R.O. (World Robot Olympiad).