Βράβευση Μαθητών που Διακρίθηκαν στο Διαγωνισμό της Ε.Μ.Ε.

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 06 Ιουνίου 2011

Την Κυριακή 5 Ιουνίου, στη Μαθηματική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών και στην αίθουσα «Κων/νου Καραθεοδωρής», έγινε η βράβευση των μαθητών των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπ/σης Β΄Αθήνας που διακρίθηκαν στο διαγωνισμό του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (Ε.Μ.Ε.).

Σε μια σεμνή εκδήλωση που τίμησαν με την παρουσία τους καθηγητές Πανεπιστημίου, Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου της Ε.Μ.Ε. και πάρα πολλοί γονείς, ο Δ/ντής Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας, κ. Πάρις Βεντήρης, απένειμε τα διπλώματα και τόνισε την ανάγκη για τη συμμετοχή των σχολείων σε αυτό το διαγωνισμό και τη στήριξη του περιοδικού το οποίο είναι από κάθε άποψη χρήσιμο και πολύτιμο για την ανάπτυξη των μαθηματικών δεξιοτήτων στου μαθητές του Δημοτικού Σχολείου.

Ακολουθούν φωτογραφίες?

Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /var/www/vhosts/dipe-v-ath.att.sch.gr/httpdocs/images/stories/eme-2011