2η ανακοίνωση για το Θερινό Πανεπιστήμιο Χάλκης

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 07 Ιουνίου 2011

Σας κοινοποιούμε τη 2η ανακοίνωση  για το Θερινό Πανεπιστήμιο Χάλκης, που θα γίνει από 9 έως 14 Ιουλίου, στη Χάλκη στα Δωδεκάνησα.

Η θεματολογία του Θερινού Πανεπιστήμιου Χάλκης αφορά:

Εικονικές κοινότητες εκπαιδευτικών, Παιδαγωγική αξιοποίηση των blogs, Σύγχρονη και Ασύγχρονη Τηλεεκπαίδευση, Αξιοποίηση της πλατφόρμας ασύγχρονης τηλεεκπαίδευσης Moodle, Υπηρεσίες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, Εκπαιδευτικές εφαρμογές ψηφιακής αφήγησης, Γνωριμία με την γλώσσα προγραμματισμού Scratch και τις εφαρμογές της, Αξιοποίηση των εκπαιδευτικών παιχνιδιών στην εκπαιδευτική διαδικασία. Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στην ιστοσελίδα της Εταιρίας Δράσεων Επιμόρφωσης (Ε.ΔΡΑΣ.Ε) www.edrase.gr.