Προγραμματισμός Εκπαιδευτικού Έργου Σχ. Έτους 2011-2012

Κατηγορία: Αποφάσεις ΠΥΣΠΕ Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 16 Ιουνίου 2011

Στο πλαίσιο του έγκαιρου προγραμματισμού της λειτουργίας των σχολικών μονάδων για το επόμενο σχολικό έτος 2011-2012, παρακαλούμε να συμπληρωθούν οι κάτωθι πίνακες που συμπεριλαμβάνονται στο συνημμένο αρχείο excel , ως εξής:

Πίνακας 1 - συμπληρώνεται και υποβάλλεται από τους Διευθυντές/ντριες Δημοτικών Σχολείων στα αρμόδια Γραφεία ή τη Διεύθυνση μέχρι τις 21 Ιουνίου.

Πίνακας 2 - συμπληρώνεται και υποβάλλεται από τους/τις Προϊσταμένους/ες των Νηπιαγωγείων στα αρμόδια Γραφεία ή τη Διεύθυνση μέχρι τις 21 Ιουνίου.

Στην υπ? αριθμ. πρωτ. Φ12/570/67123/Γ1/14-6-2011 Εγκύκλιο του ΥΠΔΒΜΘ , θα βρείτε τη σχετική νομοθεσία και οδηγίες για τη συμπλήρωση των πινάκων και τον προγραμματισμό του εκπαιδευτικού έργου

Διόρθωση Εγκυκλίου: "στη σελίδα 2 και στην παράγραφο της θεματικής ενότητας "Σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης" με τίτλο "Νηπιαγωγεία" διορθώνεται η ημερομηνία φοίτησης των νηπίων από 31 Δεκεμβρίου 2010 σε 31 Δεκεμβρίου 2011".