Ενημερωτική Οδηγία 4 του Δ/ντή Π.Ε. Β΄ Αθήνας

Κατηγορία: Χιόνι Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2012 Τελευταία ενημέρωση : Πέμπτη, 09 Οκτωβρίου 2014 Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 31 Ιανουαρίου 2012

Λαμβάνουμε συνέχεια την ηλεκτρονική ενημέρωση από τα Σχολεία και καταγράφουμε τις δυσκολίες που υπάρχουν κατά Δήμο. Σε επαφή με τους Δημάρχους και σε σύσκεψη με τον Αντιπεριφερειάρχη Βόρειου Τομέα, τα προβλήματα εντοπίζονται κατά κύριο λόγο στους παρακάτω Δήμους:

Πεντέλης ? Κηφισιάς ? Βριλησσίων

Ο Αντιπεριφερειάρχης Βόρειου Τομέα κ. Κώστας Μανιάτης, συντονίζοντας την όλη διαδικασία, εισηγείται προς τον Περιφερειάρχη που έχει την αρμοδιότητα, για την έκδοση της απόφασης, σχετικά με τη λειτουργία των Σχολείων.

Οι Διευθυντές των Σχολείων ενημερώνουν το Διευθυντή Εκπ/σης και το Δήμο για την κατάσταση των διδακτηρίων τους, και προτείνουν. Δεν έχουν το δικαίωμα να αναστείλουν ή να κλείσουν τα Σχολεία τους.

Ο Διευθυντής Π.Ε. Β΄ Αθήνας

Πάρις Βεντήρης