Ημερίδα με Θέμα: "Διατροφή και Διατροφικές Συνήθειες"

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 22 Μαρτίου 2012

Πατήστε για μεγέθυνση...Η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Δ/νσής μας οργανώνει ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς των μαθητών των Σχολικών μονάδων της περιοχής ευθύνης μας, με θέμα: «Διατροφή και Διατροφικές Συνήθειες». Η ημερίδα  θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Μαρτίου, σε αίθουσα του Δημαρχείου Αμαρουσίου στο ισόγειο (Βασ. Σοφίας 9 & Δ. Μόσχα) και ώρες 18:00-20:30. Kρίνεται αναγκαία η συμμετοχή των εκπαιδευτικών που υλοποιούν πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με κεντρικό άξονα τη Διατροφή κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά, καθώς η ημερίδα θα λειτουργήσει  ανατροφοδοτικά. Η συμμετοχή  των εκπαιδευτικών είναι προαιρετική. Ενημερωθείτε από το υπ' αριθμ. πρωτ. 3996/19-03-2012 έγγραφο της Δ/νσης μας.