Υλοποίηση Δράσης: "Peer-to-peer Education σε Θέματα Ασφαλούς Χρήσης και Κατάχρησης του Διαδικτύου"

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 24 Μαϊος 2012

Στο πλαίσιο της συνεργασίας της Υπεύθυνης Αγωγής Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας με τη Μονάδα Εφηβικής Υγείας της Β' Παιδιατρικής Κλινικής του Πανεπιστημίου Αθηνών και το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου διοργανώθηκε και υλοποιήθηκε η δράση της εκπαίδευσης peer-to-peer σε θέματα ασφαλούς χρήσης και κατάχρησης του διαδικτύου. Συγκεκριμένα, η δράση αυτή αφορούσε στην ενημέρωση των μαθητών της Ε' και Στ' τάξης Δημοτικών Σχολείων σχετικά με τη χρήση του διαδκτύου από μαθητές του Γυμνασίου, οι οποίοι είχαν επιμορφωθεί κατά την προηγούμενη σχολική χρονιά. Ενημερωθείτε από το επισυναπτόμενο δελτίου τύπου .