Επιμορφωτικό Σεμινάριο με Θέμα: "Διάγνωση - Αντιμετώπιση Διάσπασης Προσοχής (ΔΕΠΥ). Προβλήματα Συμπεριφοράς και Μάθησης"

Κατηγορία: Δημοτική Εκπαίδευση Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 13 Ιουνίου 2012

Ο Σχολικός Σύμβουλος 17ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Αττικής Δρ Παναγιώτης Γαλάνης καλεί τους εκπαιδευτικούς των δημόσιων και ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων που ανήκουν στην παραπάνω Εκπαιδευτική Περιφέρεια, σε παιδαγωγικό ? επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα: «Διάγνωση - αντιμετώπιση Διάσπασης Προσοχής (ΔΕΠΥ). Προβλήματα συμπεριφοράς και μάθησης» την Τετάρτη 20 Ιουνίου 2012, ώρα 10.00 ? 12.00, στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Αγίας Παρασκευής (οδός Λυκούργου & Αρτέμωνος). Ενημερωθείτε από το υπ' αριθμ. πρωτ. 31/13-06-2012 έγγραφο του Σχολικού Συμβούλου.