Πρόσκληση για Υποβολή Δηλώσεων Τοποθέτησης Οργανικά Υπεράριθμων Εκπαιδευτικών

Κατηγορία: Προσκλήσεις/Ανακοινώσεις (Υπεραριθμίες) Δημιουργήθηκε : Παρασκευή, 08 Ιουνίου 2012 Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 08 Ιουνίου 2012

Η Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας:

κ α λ ε ί

τους εκπαιδευτικούς οι οποίοι εμπίπτουν στις διατάξεις του άρθρου 14 παρ. 5 του Π.Δ. 50/1996 (ΦΕΚ 45/τ.Γ΄/8-3-1996) και είχαν κριθεί κατά τα παρελθόντα έτη ως οργανικά υπεράριθμοι λόγω σχολικών μεταβολών (συγχωνεύσεις ? υποβιβασμοί Σχολικών Μονάδων) και τοποθετήθηκαν σε νέες οργανικές θέσεις, καθώς και όσοι από τους προαναφερόμενους εκπαιδευτικούς δεν κατέστη δυνατό να τοποθετηθούν, να υποβάλουν δήλωση οργανικής τοποθέτησης αποκλειστικά και μόνο για τη σχολική μονάδα από την οποία κρίθηκαν υπεράριθμοι, εφόσον το επιθυμούν και με την προϋπόθεση ότι υφίσταται οργανικό κενό, κατά τη διαδικασία των διατάξεων του άρθρου 14, παρ. 5 του Π.Δ. 50/1996 (ΦΕΚ 45/τ.Γ΄/ 8-3-1996), όπως αυτό τροποποιήθηκε από το άρθρο 12 του Π.Δ. 100/97 (ΦΕΚ 94/τ.Α?/ 22-5-1997).

Η υποβολή των δηλώσεων τοποθέτησης θα γίνει στα γραφεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας (Μεσογείων 448, Αγία Παρασκευή) από 8-6-2012 μέχρι και 18-6-2012, ώρα 14.30.

Συνημμένα:

Έγγραφο υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.11.2/7227/8-6-2012 της Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας

Πίνακες κενών οργανικών θέσεων   (Ανακοινοποίηση ως προς το 6ο Δ.Σ. Αμαρουσίου, το οργανικό κενό που είχε αρχικά ανακοινωθεί αφορούσε στην Ε.Α.Ε., και ως εκ τούτου διαγράφηκε)

Πίνακες κενών οργανικών θέσεων σε ΣΜΕΑΕ και Τ.Ε.

Έντυπο δήλωσης προτίμησης σχολικών μονάδων