Πρόσκληση Εκπαιδευτικών Δ/νσης Π.Ε. Β? Αθήνας για Υποβολή Αιτήσεων Απόσπασης εντός του ΠΥΣΠΕ, για το Σχολικό Έτος 2012-2013

Κατηγορία: Προσκλήσεις/Ανακοινώσεις (Υπεραριθμίες) Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 03 Σεπτεμβρίου 2012 Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 03 Σεπτεμβρίου 2012

Σύμφωνα με το έγγραφο υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.11.3/9460/29-08-2012 της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας , το ΠΥΣΠΕ Β΄Αθήνας

καλεί

τους εκπαιδευτικούς που ανήκουν οργανικά στο ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας, εφόσον το επιθυμούν, να υποβάλουν:

1. αίτηση απόσπασης σε άλλη σχολική μονάδα του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας

2. αίτηση αμοιβαίας απόσπασης εντός του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας

Οι αιτήσεις θα αποστέλλονται από τη Δευτέρα 3-9-2012 έως και την Τρίτη 4-9-2012, μέχρι τις 12.00 το μεσημέρι με φαξ στο 210 8063626

Επισημαίνουμε τα παρακάτω:

Αποσπάσεις από σχολείο σε σχολείο: Θα ικανοποιηθούν μόνο οι αιτήσεις εξαιρετικών περιπτώσεων και λόγων που προβλέπονται από την κείμενη νομοθεσία (μονογονεϊκές οικογένειες, ασθένειες κτλ). Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ θα συμπληρώσουν το έντυπο 1.

Αμοιβαίες Αποσπάσεις: Οι αιτήσεις για αμοιβαία απόσπαση θα γίνουν όλες δεκτές. Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση αμοιβαίας απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ θα συμπληρώσουν το έντυπο 2.

Έντυπα:

1. Έντυπο Αίτησης Απόσπασης εντός ΠΥΣΠΕ