Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας «ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 07 Νοεμβρίου 2012

Σας ενημερώνουμε ότι η Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης μας, σε συνεργασία με το Τμήμα Πρωτογενούς Πρόληψης στη Σχολική Κοινότητα, του Κέντρου Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων (ΚΕ.Θ.Ε.Α.), θα πραγματοποιήσουν από κοινού το 18ωρο εκπαιδευτικό πρόγραμμα για εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Β΄ Δ/νσης Αθηνών, με τίτλο:

«ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ»

Βασική προϋπόθεση για το εκπαιδευτικό πρόγραμμα είναι η πλήρης συμμετοχή των ενδιαφερομένων, προκειμένου να λάβουν δωρεάν και το συνοδευτικό εκπαιδευτικό εγχειρίδιο, που είναι εγκεκριμένο από το Υπουργείο Παιδείας και το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο.

Οι συναντήσεις θα γίνουν στο 6o Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης (Πάρνηθος 20, τηλ.210 2815781), στις παρακάτω ημέρες και ώρες:

? Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012 και ώρα 15.00 ? 21.00

? Παρασκευή 30 Νοεμβρίου 2012 και ώρα 15.00 ? 21.00

? Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012 και ώρα 09.00 ? 15.00

Για να κατεβάσετε την Αίτηση συμμετοχής και να ενημερωθείτε λεπτομερέστερα, πατήστε στο σύνδεσμο «ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ»