Παράταση Υποβολής Αιτήσεων Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για Πλήρωση Θέσεων με Πενταετή Θητεία στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 21 Ιουνίου 2013

Με το έγγραφο υπ' αριθμ. πρωτ. 170/25-06-2013 του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. σας κοινοποιούμε ότι η Διοικούσα Επιτροπή Πρότυπων Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.) προβαίνει σε παράταση της προθεσμίας υποβολής των αιτήσεων των εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σχετικά με την πλήρωση θέσεων πενταετούς θητείας στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία μέχρι την Δευτέρα 1 Ιουλίου 2013. Στο πλαίσιο της εν λόγω διαδικασίας τα ΕΠ.Ε.Σ. των σχολείων θα προχωρήσουν στη σύνταξη αξιολογικού πίνακα των υποψηφίων εκπαιδευτικών μέχρι την Τετάρτη 10 Ιουλίου 2013 και η  διαδικασία θα ολοκληρωθεί μέχρι 31 Ιουλίου 2013.