Πρόσκληση Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για Υποβολή Αιτήσεων Απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ), για το Διδακτικό Έτος 2013-2014

Κατηγορία: Προσκλήσεις/Ανακοινώσεις (Αποσπάσεις) Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2013 Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 08 Αυγούστου 2013

Σύμφωνα με το υπ' αριθμ. 110267/Γ6/08-8-2013 έγγραφο η Διεύθυνση Ειδικής Αγωγής, στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των αποσπάσεων σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) κατά το σχολικό έτος 2013-2014,

καλεί

τους εκπαιδευτικούς πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι επιθυμούν να υποβάλουν αίτηση απόσπασης για το διδακτικό έτος 2013-2014, από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για ΣΜΕΑΕ.

Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων ορίζεται: από  9/8/2013 μέχρι  16/8/2013. Η προθεσμία αυτή είναι αποκλειστική και ουδεμία παράταση θα δοθεί.

Η αίτηση από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για ΣΜΕΑΕ θα υποβληθεί μέσω του ενιαίου ηλεκτρονικού συστήματος διαχείρισης αιτήσεων αποσπάσεωνστην π λ η σ ι έ σ τ ε ρ η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ανάλογα με τη βαθμίδα στην οποία ανήκει ο  εκπαιδευτικός, όπου θα κατατεθούν και τα δικαιολογητικά.

Επισυναπτόμενα:

Εγκύκλιος Αποσπάσεων Ειδικής Αγωγής