Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Λειτουργών Α/θμιας Εκπ/σης σε Μειονοτικά Σχολεία Σχολ. Έτους 2013-2014

Κατηγορία: Ανακοινώσεις Δημιουργήθηκε : Τρίτη, 22 Απριλίου 2014 Δημοσιεύθηκε : Κυριακή, 22 Απριλίου 2012

Ενόψει των μεταθέσεων εκπαιδευτικού προσωπικού της Α/θμιας Εκπαίδευσης σχολ. έτους 2013-2014, για τα μειονοτικά σχολεία, σας γνωρίζουμε ότι οι εκπαιδευτικοί (δάσκαλοι ? Αγγλικής Γλώσσας ? Φ. Αγωγής) που επιθυμούν να μετατεθούν σε μειονοτικά σχολεία της Θράκης, θα πρέπει να υποβάλλουν αίτηση από 23-04-2014 έως 02-05-2014

Μέσα στην ίδια προθεσμία θα υποβάλουν δήλωση για οριστική τοποθέτηση, χωρίς να αναγράφουν προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων και όσοι βρίσκονται στη διάθεση του ΥΣΜΕ.

Επισυναπτόμενα:

Έντυπο αίτησης για μετάθεση εκπαιδευτικών Π.Ε. σε μειονοτικά σχολεία

Έντυπο αίτησης οριστικής τοποθέτησης εκπ/κών Π.Ε.

Διαβάστε περισσότερα στο υπ. αριθμ. Φ.8.2./4045/17-04-2014 έγγραφο του Συντονιστικού Γραφείου Μειονοτικών Σχολείων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης Θράκης .