Έκδοση Αποτελεσμάτων στο MySchool

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 11 Ιουνίου 2014

Μετά από ενημέρωση από την ομάδα ανάπτυξης του MySchool, ενημερώνουμε τους Διευθυντές/ντριες των Δημοτικών Σχολείων ότι πλέον μπορούν να προβούν σε Ενημέρωση Διαγωγής, Τελική Επίδοση (Γενικά Αποτελέσματα) και Ενημέρωση Αριθμών Πρωτοκόλλου (για τη ΣΤ? Τάξη). Σημειώνεται ότι κατά τη διαδικασία της Τελικής Επίδοσης (Γενικά Αποτελέσματα) στα Ολοήμερα Δημοτικά ενδέχεται να παρουσιαστεί μήνυμα σφάλματος που δεν επιτρέπει την ορθή περάτωση της λειτουργίας της Τελικής Επίδοσης. Το πρόβλημα οφείλεται στο γεγονός ότι ένας Μαθητής ανήκει σε περισσότερα του ενός Τμήματα Ολοημέρου ή Ενισχυτικής Διδασκαλίας ή Πρωινής Ζώνης. Για την επίλυση του προβλήματος πρέπει να διαγραφεί ο Μαθητής από τα πλέον του ενός Τμήματα των ανωτέρω τύπων διατηρώντας τον σε μόνο ένα από αυτά και κατόπιν να εκτελεστεί εξ? αρχής η Τελική Επίδοση.

Επισυναπτόμενα:

Εγχειρίδιο Διαδικασίας Έκδοσης Αποτελεσμάτων