Επιμορφωτική Ημερίδα Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 16 Ιουνίου 2014

Σας κοινοποιούμε τo υπ'αριθμ. πρωτ. 1094/16-06-2014 έγγραφο του Κ.Ε.Δ.Δ.Υ. Β' Αθήνας σύμφωνα με το οποίο καλούνται οι εκπαιδευτικοί Π.Ε και Δ.Ε εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (Παράλληλη Στήριξη) σε Επιμορφωτική Ημερίδα, στα πλαίσια του προγράμματος ΕΣΠΑ, με θέμα: «Αλληλεπίδραση και συνεργασία μεταξύ σχολείου και οικογένειας». Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 19-06-2014 και ώρα 9:00 έως 14:00, στο Πολιτιστικό Πολύκεντρο του Δήμου Ν. Ηρακλείου Αττικής (οδός Κουντουριώτη και Νεότητος).