Υποβολή δηλώσεων προτίμησης που αφορούν σε μεταθέσεις - οριστικές τοποθετήσεις δασκάλων, νηπιαγωγών, εκπαιδευτικών ειδικοτήτων και εκπαιδευτικών σε θέσεις Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ?Τ.Ε. εντός του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημιουργήθηκε : Δευτέρα, 28 Ιουλίου 2014 Δημοσιεύθηκε : Δευτέρα, 28 Ιουλίου 2014

Σύμφωνα με το έγγραφο υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.11.2/10144/28-7-2014 της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας:

ΚΑΛΟΥΝΤΑΙ

οι εκπαιδευτικοί Α/θμιας Εκπ/σης (δάσκαλοι, νηπιαγωγοί, εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων και εκπαιδευτικοί σε θέσεις Σ.Μ.Ε.Α.Ε. ? Τ.Ε.):

1. που έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης εντός του ΠΥΣΠΕ Β? Αθήνας

2. που βρίσκονται στη Διάθεση του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β΄ Αθήνας (μετατεθέντες από άλλα ΠΥΣΠΕ, επιστρέψαντες από σχολεία του εξωτερικού)

3. που μετατάχθηκαν στο Π.Υ.Σ.Π.Ε. Β? Αθήνας από το καθεστώς της διαθεσιμότητας (κλάδοι ΠΕ60 και ΠΕ70)

να υποβάλουν από 28 Ιουλίου 2014, ημέρα Δευτέρα μέχρι και 6 Αυγούστου 2014, ημέρα Τετάρτη (έως τις 14:00), δήλωση προτίμησης, στην οποία να αναγράφουν μέχρι και είκοσι (20) σχολικές μονάδες που επιθυμούν να μετατεθούν-τοποθετηθούν.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ

Οι δηλώσεις προτίμησης σχολικών μονάδων θα υποβληθούν αποκλειστικά μέσω της ιστοσελίδας της Δ/νσης Π.Ε. Β? Αθήνας συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική φόρμα που διατίθεται για το σκοπό αυτό στους παρακάτω συνδέσμους:

Αφού συμπληρώσετε τα στοιχεία σας και τις σχολικές μονάδες, όπου επιθυμείτε να μετατεθείτε-τοποθετηθείτε, πατήστε το πλήκτρο:

«ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ»

Η δήλωσή σας θεωρείται καταχωρισμένη όταν λάβετε στο προσωπικό σας email σχετική βεβαίωση, στην οποία απαριθμούνται οι προτιμήσεις σας.

Σε περίπτωση υποβολής παραπάνω από μίας δήλωσης, έγκυρη θεωρείται αυτή που υποβλήθηκε τελευταία.

Η ανακοίνωση των τοποθετήσεων θα γίνει περίπου στις 20 Αυγούστου.

Επισυναπτόμενα:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕ ΜΟΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ - ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ