Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Σ.Μ.Ε.Α.Ε.) και σε Κέντρα Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών (ΚΕ.Δ.Δ.Υ.) Έτους 2014

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημιουργήθηκε : Πέμπτη, 17 Ιουλίου 2014 Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 17 Ιουλίου 2014

Με τo έγγραφo υπ' αριθμ. πρωτ. 111694/Γ6/16-7-2014 της Δ/νσης Ειδικής Αγωγής του Υ.ΠΑΙ.Θ. σας κοινοποιούμε την απόφαση μετάθεσης Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Σ.Μ.Ε.Α.Ε.) και σε Κέντρα Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών (ΚΕ.Δ.Δ.Υ.) έτους 2014.

Οι εκπαιδευτικοί Π.Ε. που μετατίθενται από Σχολικές Μονάδες της Γενικής Εκπαίδευσης ή από ΣΜΕΑΕ σε ΣΜΕΑΕ της περιοχής προτίμησής τους ή σε ΕΕΕΕΚ της προτίμησης τους ή σε ΚΕΔΔΥ της προτίμησής τους με την απόφαση αυτή, οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία στη Δ/νση Εκπ/σης της περιοχής μετάθεσης τους ή στο ΚΕΔΔΥ μετάθεσής τους, από 17/7/2014 μέχρι και 22/7/2014.