Ημερίδα Πολιτιστικών Θεμάτων «Μουσείο Παιδείας: Το σχολείο του χθες με τα μάτια του σήμερα»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 30 Σεπτεμβρίου 2014

Οι Υπεύθυνες Πολιτιστικών Θεμάτων των Διευθύνσεων Π. Ε. Αθήνας Β΄, Α,΄ Γ΄, Δ΄ και της Διεύθυνσης Π. Ε. Πειραιά σε συνεργασία με το Μουσείο Παιδείας του Τμήματος Φιλοσοφίας Παιδαγωγικής και Ψυχολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, διοργανώνουν επιμορφωτική, ενημερωτική ημερίδα με θέμα «Μουσείο Παιδείας: Το σχολείο του χθες με τα μάτια του σήμερα», την Τετάρτη 8 Οκτωβρίου 2014 από 16.30 έως 19.00 στην αίθουσα «Άλκης Αργυριάδης», στο κεντρικό κτίριο του Πανεπιστημίου Αθηνών, στην οδό Πανεπιστημίου 30 (πρόσβαση από μετρό, στο σταθμό ?Πανεπιστήμιο?).

Για το πρόγραμμα της ημερίδας και για περισσότερες πληροφορίες, ενημερωθείτε από την εγκύκλιο υπ ' αριθμ. πρωτ. 11766/22-9-2014 της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας.