Επίσκεψη Εργασίας των εκπαιδευτικών του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου Αττικής στην Πολωνία

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 31 Μαρτίου 2015

Τριήμερη επίσκεψη εργασίας στο κέντρο  SZKO?A PODSTAWOWA (Κέντρο Εκπαίδευσης για Παιδιά και Εφήβους με Αναπηρίες) της πόλης Szczytno στην Πολωνία πραγματοποίησε το προσωπικό του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ηρακλείου Αττικής από τις 23 έως τις 25 Μαρτίου 2015.

Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ERASMUS+ ?BuildingBridges? το οποίο σχεδιάστηκε από τους εκπαιδευτικούς του Ειδικού Σχολείου και ήταν η δεύτερη καθώς το Φεβρουάριο πραγματοποιήθηκε η πρώτη επίσκεψη στο Ειδικό Σχολείο «Απόστολος Βαρνάβας» Αμμοχώστου στην Κύπρο.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε edo