ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ - Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος Εκπαιδευτικών για Απόσπαση στο Εξωτερικό από το Σχολικό Έτος 2015-2016 και 2016 για το Νότιο Ημισφαίριο

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 29 Απριλίου 2015

epeigon Κοινοποιούμε το υπ'αριθμ. πρωτ. Φ.821/62723/Η2/22-4-2015 pdf έγγραφο της Δ/νσης Παιδείας Ομογενών, Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης, Ξένων και Μειονοτικών Σχολείων του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ., με ανακοινοποίηση στο ορθό ως προς τον ΠΙΝΑΚΑ ΧΩΡΩΝ-ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ: ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ (Νηπιαγωγοί, Δάσκαλοι) ΑΛΒΑΝΙΑ (Φυσικοί),  σύμφωνα με το οποίο καλούνται οι δημόσιοι εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης που επιθυμούν να αποσπαστούν σε εκπαιδευτικές μονάδες του εξωτερικού στο νότιο ημισφαίριο από το σχολικό έτος 2015-2016 :

checkνα υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση απόσπασης μέχρι 15-05-2015 και ώρα 12.00 μ. Η ηλεκτρονική αίτηση βρίσκεται  στον ιστότοπο http://dipode-aitisi.sch.gr  και πρωτοκολλείται αυτόματα.

checkνα αποστείλουν την εκτυπωμένη μορφή της ηλεκτρονικής αίτησης και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά στη ΔΙ.Π.Ο.Δ.Ε.Ξ.Μ.Σ. του  Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. στη διεύθυνση, Ανδρέα Παπανδρέου 37, 15180 Μαρούσιμέσα στην ίδια προθεσμία.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν οι εκπαιδευτικοί της Σχολικής Μονάδας ευθύνης σας.