Έγκριση μετακίνησης μαθητών και εκπαιδευτικών στο πλαίσιο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 14 Μαϊος 2015

Κοινοποιούμε το υπ'αριθμ. πρωτ. Φ.41/5645/12-5-2015word έγγραφο της Περιφερειακής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αττικής, σχετικά με ενημέρωση για τη διαδικασία έγκρισης μετακίνησης μαθητών και εκπαιδευτικών στο πλαίσιο Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων. Οι αιτήσεις με τα απαιτούμενα έγγραφα θα πρέπει να αποστέλλονται στη Δ/νση Π.Ε. Β' Αθήνας, τουλάχιστον 40 ημέρες πριν από την προγραμματισμένη ημερομηνία αναχώρησης, ώστε να εξασφαλίζεται έγκαιρα η έκδοση της έγκρισης μετακίνησης.

Με ευθύνη των Διευθυντών/ντριών των Δημοτικών Σχολείων ή των Προϊσταμένων των Νηπιαγωγείων, να λάβουν γνώση, ενυπόγραφα, όλοι οι εκπαιδευτικοί.

Συνημ. : Το υπ?αριθμ. πρωτ. Φ.23.2/3933/14-5-2015pdf διαβιβαστικό έγγραφο της Δ/νσης Π.Ε. Β' Αθήνας προς τις σχολικές μονάδες.