Διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 09 Ιουνίου 2015

Σας κοινοποιούμε το υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.361.22/42/90656/E3/9-6-2015pdf έγγραφο της Γενικής Δ/νσης Προσωπικού Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. με νέες διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Μεταξύ άλλων αναφέρεται ότι:

Κατά τη διαδικασία της μυστικής ψηφοφορίας για την επιλογή διευθυντών σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης η οποία έχει οριστεί για την 10η Ιουνίου 2015, η αποσφράγιση της κάλπης θα γίνει ταυτόχρονα σε όλες τις εφορευτικές επιτροπές και ώρα 15:00. Σε περίπτωση που εφορευτική επιτροπή έχει σοβαρό λόγο να μην εφαρμόσει την ανωτέρω οδηγία πρέπει να υποβάλει σχετικό αίτημα στον οικείο Περιφερειακό Διευθυντή.