Διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Υποδιευθυντών Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 16 Ιουνίου 2015

Σας κοινοποιούμε το υπ' αριθμ. πρωτ. Φ.361.22/ 45 / 95435 /E3/15-06-2015word έγγραφο του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. με διευκρινίσεις σχετικά με την επιλογή υποψηφίων Υποδιευθυντών  Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας.

Οι εκπαιδευτικοί  που έχουν τα τυπικά προσόντα και επιθυμούν να ασκήσουν καθήκοντα υποδιευθυντή, θα πρέπει να υποβάλουν σχετική αίτηση υποψηφιότητας για τη σχολική μονάδα όπου ανήκουν οργανικά στον Διευθυντή της εν λόγω σχολικής μονάδας, από την 18η Ιουνίου 2015 έως και την 19η Ιουνίου 2015, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της Β' Αθήνας.

Η διαδικασία επιλογής Υποδιευθυντών Σχολικών μονάδων θα πραγματοποιηθεί στις μονάδες της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης την 19η Ιουνίου 2015.