Λειτουργικά κενά εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ06, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ16, ΠΕ18.41-32, ΠΕ19-20 και ΠΕ70 Ειδικής Αγωγής

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 30 Σεπτεμβρίου 2015

Η Διεύθυνση Π.Ε. Β' Αθήνας σε αναμονή των προσλήψεων αναπληρωτών εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ06, κλ. ΠΕ08, κλ.ΠΕ11, κλ. ΠΕ16, κλ. ΠΕ18.41, κλ. ΠΕ32, κλ. ΠΕ19-20 και κλ. ΠΕ70 Ειδικής Αγωγής, σας ενημερώνει ότι η δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων, η οποία έχει και θέση αναφορά ανάληψης υπηρεσίας, θα γίνει αποκλειστικά και μόνο με ηλεκτρονικό τρόπο, συγκεκριμένες ημέρες και ώρες που θα ανακοινωθούν μετά την έκδοση της υπουργικής απόφασης:

Καμία ανάληψη υπηρεσίας και δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων δεν θα παραληφθεί με άλλο τρόπο.

Θα ακολουθήσει νεότερη ανακοίνωση με τους συνδέσμους(links) των ηλεκτρονικών φορμών για τις δηλώσεις προτίμησης.

Μετά την τοποθέτηση σας σε σχολικές μονάδες, θα ενημερωθείτε για τη διαδικασία της παραλαβής των συμβάσεων και την προσκόμιση των δικαιολογητικών τα οποία περιγράφονται στο σχετικό επισυναπτόμενο αρχείο.

Στα επισυναπτόμενα έγγραφα μπορείτε να βρείτε και να εκτυπώσετε το παραπεμπτικό για παθολόγο ή γενικό ιατρό και ψυχίατρο προκειμένου να σας χορηγηθεί η απαραίτητη ιατρική βεβαίωση η οποία περιγράφεται στο αρχείο με τα δικαιολογητικά.

Για τα λειτουργικά κενά ανά ειδικότητα μπορείτε να συμβουλευτείτε τους αντίστοιχους πίνακες στην περιοχή με τα επισυναπτόμενα αρχεία.

Επισυναπτόμενα:

Δικαιολογητικά