Προσωρινές Τοποθετήσεις Αναπληρωτών Παράλληλης Στήριξης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 12 Νοεμβρίου 2015

Κατά τη β' φάση των προσλήψεων αναπληρωτών εκπαιδευτικών παράλληλης στήριξης, από τους 30 εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ70.50 & κλ. ΠΕ70 παρουσιάστηκαν 27 και από τους 4 εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ60.50 παρουσιάστηκαν 3. Έτσι μέχρι στιγμής καλύφθηκε το 35% των αναγκών για τα Δημοτικά Σχολεία και το 29% για τα Νηπιαγωγεία. Την Τετάρτη 11/11/2015 ο Διευθυντής Εκπαίδευσης Β' Αθήνας, η προϊσταμένη του ΚΕ.Δ.Δ.Υ. και οι Σχολικοί Σύμβουλοι της Β' Αθήνας οριοθέτησαν την κατανομή των προσληφθέντων.

Λαμβάνοντας υπόψη τα παραπάνω καθώς και το μοριακό πίνακα, τους κοινωνικούς λόγους και τις δηλώσεις προτίμησης των εκπαιδευτικών, ο Διευθυντής Π.Ε. Β' Αθήνας, κ. Πάρις Βεντήρης ανακοινώνει τις προσωρινές τοποθετήσεις των αναπληρωτών εκπαιδευτικών παράλληλης στήριξης κλ.ΠΕ70.50, κλ.ΠΕ70 και κλ.ΠΕ60.50. Παρακαλούνται οι εν λόγω εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία την Παρασκευή 13 Νοεμβρίου 2015 στις σχολικές μονάδες που αναγράφονται στους παρακάτω πίνακες.

Βρισκόμαστε δε εν αναμονή νέων προσλήψεων ώστε να εξασφαλιστεί για τον κάθε μαθητή το καλύτερο δυνατο περιβάλλον μάθησης.

Επισυναπτόμενα:

Προσωρινές Τοποθετήσεις Αναπληρωτών Εκπ/κών κλ.ΠΕ70.50 & κλ.ΠΕ70