Οργανικά κενά εκπαιδευτικών κλ. ΠΕ60, ΠΕ70, ΠΕ06, ΠΕ11, ΠΕ16, ΠΕ60+70 Ειδικής Αγωγής και ΠΕ70 Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 02 Δεκεμβρίου 2015

Ο Διευθυντής Π.Ε. Β΄ Αθήνας, προκειμένου να επικαιροποιηθούν τα οργανικά κενά των σχολικών μονάδων της Διεύθυνσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας ανά ειδικότητα, καλεί τους Διευθυντές, τις Διευθύντριες και τους Προϊστάμενους των Δημοτικών Σχολείων, καθώς και τις Προϊστάμενες των Νηπιαγωγείων να ελέγξουν τα επισυναπτόμενα αρχεία pdf με τα οργανικά κενά ανά ειδικότητα και σχολική μονάδα. Σε περίπτωση ερωτημάτων ή οποιουδήποτε προβληματισμού παρακαλούμε να επικοινωνήσετε άμεσα με τη Γραμματεία του ΠΥΣΠΕ Β΄ Αθήνας  στο τηλέφωνο:  210-6012845.

Των ανωτέρω οργανικών κενών να λάβουν γνώση ενυπόγραφα όλοι οι εκπαιδευτικοί.

Επιπρόσθετα, βάσει του  ΦΕΚ 1719/τ.Β΄/17-8-2015 (Υπουργική Απόφαση: 129468/Ε1) συστάθηκαν στην Διεύθυνση Π.Ε. Β΄ Αθήνας, από το σχολικό έτος 2015-2016, οι παρακάτω οργανικές θέσεις, οι οποίες και θα συμπεριληφθούν στα οργανικά κενά, άμα τη λήψει της σχετικής εγκυκλίου από το ΥΠ.Π.Ε.Θ.:

Κλάδος ΠΕ06 (Αγγλικών) 9 (εννιά)  οργανικές θέσεις
Κλάδος ΠΕ 16 (Μουσικής) 17 (δεκαεπτά) οργανικές θέσεις