Διευκόλυνση για συμμετοχή στη διαδικασία ψηφοφορίας εκλογής Διευθυντών Εκπαίδευσης

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 05 Ιανουαρίου 2016

Σύμφωνα με το αριθμ. πρωτ. Φ.32/82/5-1-2016 της Περιφερειακής Δ/νσης Εκπ/σης Αττικής, χορηγείται άδεια απουσίας, στις 08/01/2016, στους εκπαιδευτικούς που είναι εγγεγραμμένοι στους πίνακες εκλογέων, προκειμένου να διευκολυνθεί η συμμετοχή τους στη διαδικασία εκλογής Διευθυντών/ντριών Εκπαίδευσης.

Επισημαίνεται ότι οι διευθυντές και οι προϊστάμενοι των σχολικών μονάδων θα πρέπει να μεριμνήσουν ώστε να εξασφαλιστεί η εύρυθμη λειτουργία των σχολείων, όπως και η έγκαιρη ενημέρωση των γονέων και κηδεμόνων για τυχόν τροποποίηση του ωρολογίου προγράμματος.