ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ??

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 03 Φεβρουαρίου 2016
Σε μια ζεστή, ανθρώπινη και συναδελφική εκδήλωση τη Δευτέρα 1/2, έγινε η παράδοση και παραλαβή της Διεύθυνσης μαζί με την κοπή της πίτας. Σε ένα κλίμα φορτισμένο με την παρουσία των Σχολικών Συμβούλων, των Διευθυντών των Σχολικών Μονάδων και των υπαλλήλων της Διεύθυνσης, η μεγάλη οικογένεια της Β΄ Αθήνας για μια ακόμη φορά έδειξε τη μοναδική σχέση συναδελφικότητας και αλληλεγγύης που την ενώνει. Τίμησε και καλωσόρισε απερχόμενο και ερχόμενο, έτσι όπως αξίζει μοναδικά και ανεπανάληπτα σε όλους εμάς που ταξιδεύουμε κάθε μέρα το καράβι της εκπαίδευσης, σε απάνεμα νερά, με ευθύνη, με πάθος, με εργατικότητα, με το παιδί στη σκέψη μας και το συνάδελφο στην καρδιά μας.