2o Θερινό Σχολείο Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Μαθαίνω για τα Δάση» με τίτλο «Όνειρο στο κύμα»

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 17 Μαϊος 2016

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, δια του Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (υπ΄αριθμ'πρώτ΄ 3548/21-4-2016 έγγραφο της Δ/νσης Β' Π.Ε. Αθήνας), σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης,  το Δήμο Σκιάθου και τον Πολιτιστικό Σύλλογο «Η Σκιάθος», στο πλαίσιο του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Μαθαίνω για τα Δάση», προτίθεται να διοργανώσει το 2o Θερινό Σχολείο με τίτλο: «Όνειρο στο κύμα» στη Σκιάθο από 1-5/7/2016.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.