Εκδήλωση ERASMUS Κ2 + 2015-2017 - 13ο Δ.Σ. Χαλανδρίου

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Τρίτη, 31 Μαϊος 2016

Στο πλαίσιο του περιβαλλοντικού προγραμματος  ERASMUS + (2015-2017) με θέμα:

«For a greener world: let the children act – Για έναν κόσμο πιο πράσινο: αφήστε τα παιδιά να δράσουν»,

πραγματοποιήθηκε εκδήλωση στο 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλανδρίου στην οποία οι μαθητές των Α, Δ και Ε τάξεων παρουσιάσανε ένα θεατρικό δρώμενο με τίτλο: «Αφήστε τα παιδιά να δράσουν». Στην εκδήλωση μας τίμησαν με την παρουσία τους ο Διευθυντής Εκπαίδευσης της Β΄ Διεύθυνσης, κ. Ζιάραγκας Γιάννης, η Σχολική Σύμβουλος της Μουσικής κ. Γεωργουλή Στυλιανή, η Προϊσταμένη Εκπαιδευτικών Θεμάτων κ. Παπαγιάννη Κατερίνα, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας Χαλανδρίου κ. Αλεξίου Θεόδωρος, ο Δημοτικός Σύμβουλος Χαλανδρίου κ. Κωνσταντίνος Αγγελής, ο Υπεύθυνος Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Β΄ Διεύθυνσης κ. Γκότζος Δημήτρης, η κ. Φραντζή Αντιόπη, μέλος της Παιδαγωγικής Ομάδας των Οικολογικών Σχολείων Ελλάδας και Διευθυντές Σχολείων.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ.