Προκήρυξη για την πλήρωση θέσεων Εκπαιδευτικών Αγγλόφωνων Τμημάτων Π.Ε. και Δ.Ε. και Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού για τη διδασκαλία Ξένης ή Μητρικής Γλώσσας, εκτός της Ελληνικής στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας Ηρακλείου

Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα

Σας κοινοποιούμε την υπ' αριθμ πρωτ. 118580/Η2/19-07-2016 pdf προκήρυξη της Δ/νσης Παιδείας Ομογενών, Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης, Ξένων και Μειονοτικών Σχολείων του ΥΠ.Π.Ε.Θ, σχετικά με την πλήρωση θέσης εκπαιδευτικών των Αγγλόφωνων τμημάτων Π.Ε. και Δ.Ε. και θέσεων Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού για τη διδασκαλία Ξένης ή Μητρικής Γλώσσας, εκτός της Ελληνικής, στο Σχολείο Ευρωπαϊκής Παιδείας Ηρακλείου.

Οι αιτήσεις και τα δικαιολογητικά θα υποβάλλονται στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κρήτης (Λ. Κνωσού 6, 71 306, Ηράκλειο Κρήτη)από Τρίτη 19 Ιουλίου 2016 έως και Δευτέρα 08 Αυγούστου 2016.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι υποψήφιοι μπορούν να απευθύνονται στο Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, Δ/νση Παιδείας Ομογενών, Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης, Ξένων και Μειονοτικών σχολείων, Τμήμα Διοίκησης Προσωπικού (τηλ. 210 344.2340) ή στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κρήτης (τηλ 2810 302440, 302442).