Πανελλήνιο Ρουά Ματ από το 4ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Ιωνίας

Κατηγορία: Εκδηλώσεις Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 18 Απριλίου 2018 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Ο Διευθυντής, ο Yποδιευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ν. Ιωνίας, συγχαίρουν τα μέλη της σκακιστικής ομάδας της Σχολικής Μονάδας, που αφού αρχικά κατέλαβαν τη 2η θέση στο σχολικό πρωτάθλημα στο Βόρειο τομέα Αττικής ( 4 / 3 / 18), έπειτα κατέκτησαν πανάξια την 1η θέση στο περιφερειακό πρωτάθλημα όλης της Αττικής ( 10 / 3 / 18 ) ανάμεσα σε 71 ομάδες και την 1η θέση στο πανελλήνιο σκακιστικό σχολικό πρωτάθλημα ανάμεσα σε 64 επίλεκτες ομάδες δημόσιων και ιδιωτικών δημοτικών σχολείων απ? όλη την Επικράτεια (Περιστέρι 31/3/18).

Συγχαίρουν επίσης τον προπονητή της ομάδας, το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου, καθώς και τους γονείς των μικρών πρωταθλητών/τριών.