Προσλήψεις αναπληρωτών στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β' Αθήνας για το διδακτικό έτος 2023-2024

Κατηγορία: Αναπληρωτές Δημοσιεύθηκε : Σάββατο, 02 Σεπτεμβρίου 2023 Γράφτηκε από τον/την Κώστας Λουλουδάκης

Σας ανακοινώνουμε τα ονόματα των εκπαιδευτικών οι οποίοι προσλαμβάνονται ως προσωρινοί αναπληρωτές στη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Β' Αθήνας για το διδακτικό έτος 2023-2024.

Οδηγίες προς τους προσληφθέντες έχουν αναρτηθεί εδώ www.minedu.gov.gr/anaplirotes ως εξής:

Ημερομηνίες τρέχουσας φάσης πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών και μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΕΠ-ΕΒΠ):

• Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου 2023.
  • Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες/ΚΕΔΑΣΥ από την Πέμπτη 7 έως και την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου 2023.

Οι αναπληρωτές θα πληροφορηθούν μέσω γραπτού μηνύματος SMS τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους την Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου 2023.