Δράσεις στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Χολαργού

Κατηγορία: Προγράμματα Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2024

Σας γνωρίζουμε ότι κατά την ημέρες 23/2/2024 και 26/2/2024 η σχολική μας μονάδα θα υλοποιήσει τις εξής δραστηριότητες:

• 23/2/2024: Παρουσίαση εισήγησης στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας με θέμα «Υγιεινή διατροφή» προς τις τάξεις Β1 και Β2 από τη διαιτολόγο κ. Τσουμάκη εντός του σχολείου.
  • 26/2/2024: Παρουσίαση εισήγησης στο πλαίσιο της Αγωγής Υγείας γύρω από το θεματικό άξονα«Σεξουαλική και αναπαραγωγική ηλικία» με τίτλο «Μεγαλώνω και αλλάζω. Τι μου συμβαίνει;».

Η παρουσίαση απευθύνεται ξεχωριστά στα αγόρια και τα κορίτσια της Στ ́ τάξης και θα διενεργηθεί από εγκεκριμένες στον συγκεκριμένο θεματικό άξονα μαίες του Κέντρου Υγείας Αγίας Παρασκευής, σύμφωνα με την υπ’ αρ. πρωτ. 41190/23-10-2023 σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Υγείας.