Πρόσκληση σε σεμινάριο εξοικείωσης με τον διαδραστικό εξοπλισμό του ΥΠΑΙΘΑ (διαδραστικές οθόνες αφής).

Δημοσιεύθηκε : Τετάρτη, 20 Μαρτίου 2024

Σας ενημερώνουμε ότι, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων μας, προγραμματίζουμε προαιρετική δια ζώσης επιμορφωτική δράση / σεμινάριο εξοικείωσης με τη λειτουργία και ρύθμιση των νέων διαδραστικών οθονών (Samsung και LG Monitor), την Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024, και ώρα 12.00 μ.μ - 14.00 μ.μ., στο 2ο ΓΕ.Λ. Νέας Ιωνίας (Ανδρέα Κάλβου 103, Νέα Ιωνία – πλησίον σταθμού ΗΣΑΠ ‘ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ’).

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί από τις κες Δρόσου Δέσποινα και Φωκά Κασσιανή (Γραφείο Υποστήριξης Helpdesk stem-ib ΕΠΑΦΟΣ)

cae7071d

Πρόσκληση σε επιμορφωτική ημερίδα των εκπαιδευτικών ΠΕ70 των Ε ́ και ΣΤ ́ τάξεων και των εκπαιδευτικών ΠΕ86 της Πληροφορικής της 10ης Θέσης Β ́ Αθήνας

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2024

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων που προγραμματίστηκαν από το 2ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού Αττικής (Πράξη 2η/14.02.2024 της Ολομέλειας) η Σύμβουλος Εκπαίδευσης Χαρίκλεια Μπούτα και ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης της Πληροφορικής Δημήτριος Μαστοροδήμος σε συνεργασία με τον Σύμβουλο Πληροφορικής Κωνσταντίνο Μαραγκό Παιδαγωγική - Επιμορφωτική Ημερίδα\σε/ με όλους/ες τους/τις εκπαιδευτικούς (ΠΕ70) των Ε ́ και ΣΤ ́ τάξεων καθώς και των εκπαιδευτικών (ΠΕ86) της Πληροφορικής των Δημοτικών Σχολείων ευθύνης της (1ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς – Γεώργιος Δροσίνης, 2ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς – Κωστής Παλαμάς, 3ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς, 4ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς, 5ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς, 6ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς – Πηνελόπη Δέλτα, 7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς – Οδυσσέας Ελύτης, 8ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς, 1ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ερυθραίας, 2ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ερυθραίας, 3ο Δημοτικό Σχολείο Νέας Ερυθραίας, Δημοτικό Σχολείο Εκάλης, Ιδιωτικό Δημοτικό Μάνο, Ιδιωτικό Δημοτικό Σχολή Β. Μαντά, International Montessori School of Athens, International School of Athens), με θέμα:

«Παιδαγωγικές-Διδακτικές Προσεγγίσεις στις Ε ́ και ΣΤ ́ τάξεις»

cae7071d

Πρόσκληση σε σεμινάριο εξοικείωσης με τη λειτουργία και ρύθμιση των νέων διαδραστικών οθονών (Samsung και LG Monitor)

Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 28 Οκτωβρίου 2022

Σας ενημερώνουμε ότι, στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων μας, προγραμματίζουμε προαιρετική δια ζώσης επιμορφωτική δράση / σεμινάριο εξοικείωσης με τη λειτουργία και ρύθμιση των νέων διαδραστικών οθονών (Samsung και LG Monitor), την Πέμπτη 15 Φεβρουαρίου 2024, και ώρα 13.00 μ.μ - 14.30 μ.μ., στο 5ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς (Παύλου Μπακογιάννη 31, Κηφισιά).

Υποκατηγορίες