Πρόσκληση Ένταξης Σχολικών Μονάδων στα Τοπικά Θεματικά Δίκτυα Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β΄Αθήνας

Κατηγορία: Καινοτόμες Δράσεις Δημοσιεύθηκε : Πέμπτη, 02 Μαρτίου 2017
Σε συνέχεια της ίδρυσης και λειτουργίας των Τοπικών Θεματικών Δικτύων Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας για τα σχολικά έτη 2015-2016, 2016-2017 και 2017-2018, προσκαλούμε:

α) τις Σχολικές Μονάδες που υλοποιούν πρόγραμμα Αγωγής Υγείας συναφές με τη θεματολογία του Δικτύου, εφόσον το επιθυμούν, να ενταχθούν στα Δίκτυα και

β) τις Σχολικές Μονάδες που έχουν ήδη ενταχθεί σε αυτά κατά το προηγούμενο σχολικό έτος, εφόσον το επιθυμούν, να ανανεώσουν τη συμμετοχή τους.

H συμμετοχή των Σχολικών Μονάδων και των Εκπαιδευτικών στα Τοπικά Θεματικά Δίκτυα Αγωγής και Προαγωγής της Υγείας της Δ/νσης Π.Ε. Β΄ Αθήνας είναι προαιρετική.

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής της αίτησης /Δήλωσης είναι η Παρασκευή 17 Μαρτίου 2017.

Για την πρόσκληση πατήστε εδώ.