Κατηγορία: Διοικητικά Θέματα Δημοσιεύθηκε : Παρασκευή, 02 Σεπτεμβρίου 2016

Με την  αριθ.  17 / 01-09-2016  Πράξη του, το ΠΥΣΠΕ Β’ Αθήνας,

οριστικοποίησε τις κατά σχολείο λειτουργικές υπεραριθμίες και τα λειτουργικά κενά ΠΕ70, ΠΕ60, ΠΕ06, ΠΕ11 και καλεί τους εκπαιδευτικούς ειδικότητας ΠΕ70 - ΠΕ60 - ΠΕ06 - ΠΕ11 που ανήκουν οργανικά στις σχολικές μονάδες όπως αυτές αναγράφονται στον αντίστοιχο πίνακα, εφόσον το επιθυμούν, να υποβάλουν θετική δήλωση υπεραριθμίας και προτίμησης σχολικών μονάδων, ώστε να τοποθετηθούν κατά προτεραιότητα σε σχολικές μονάδες της Π.Ε. Β' Αθήνας, για το σχολικό έτος 2016-2017.

Εφόσον δεν υπάρχουν δηλώσεις θετικής υπεραριθμίας  στη σχολική τους μονάδα, με ευθύνη της υπηρεσίας και με βάση το Π.Δ.50/96 όπως τροποποιήθηκε ή συμπληρώθηκε από το Π.Δ.100/97, κρίνονται ως υπεράριθμοι κατά σειρά οι τελευταίοι τοποθετηθέντες  εκπαιδευτικοί.

Επισημαίνουμε ότι:

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί θα συμπληρώσουν τη δήλωση και θα την καταθέσουν στη Δ/νση Εκπαίδευσης ηλεκτρονικά με mail ,    μέχρι σήμερα Παρασκευή και ώρα 16.00.

Σύμφωνα με το Π.Δ.50 / 96 όπως τροποποιήθηκε ή συμπληρώθηκε από το Π.Δ.100 / 97 από όσους εκπαιδευτικούς επιθυμούν να κριθούν ως υπεράριθμοι, χαρακτηρίζονται υπεράριθμοι αυτοί που συγκεντρώνουν το μεγαλύτερο αριθμό μονάδων μετάθεσης και τοποθετούνται κατά απόλυτη προτεραιότητα με βάση τις δηλώσεις προτίμησής τους.

Οι λειτουργικά υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί διατηρούν την οργανική τους θέση.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να συμβουλευτούν συνημμένα τον πίνακα με τα λειτουργικά κενά.

Παρακαλούνται οι Δ/ντές-ντριες των σχολικών μονάδων να επικαιροποιούν  τα στοιχεία των τμημάτων και των αδειών των εκπαιδευτικών ανελλιπώς σε     καθημερινή βάση  στην πλατφόρμα καταγραφής myschool.

Τέλος, σας ενημερώνουμε ότι οι προσωρινές τοποθετήσεις των παραπάνω εκπαιδευτικών θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα μας το συντομότερο δυνατό.

Για οποιοδήποτε ζήτημα προκύψει τηλ επικοινωνίας 210-6012774 και 210 -6012845

Πίνακες - Έντυπα:

1.   Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ70 (Πίνακας 1 )

2.   Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ70 (Πίνακας 2 )

3.   Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες ΠΕ60 (Πίνακας 3 )

4.   Πίνακας με λειτουργικά κενά ΠΕ60 (Πίνακας 4 )

5.   Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες και κενά ΠΕ11 (Πίνακας 5 )

6.   Πίνακας Σχολικών Μονάδων με Λειτουργικές Υπεραριθμίες και κενά ΠΕ06 (Πίνακας 6 )

Έντυπο 1 - Θετικής  Δήλωσης Λειτουργικής Υπεραριθμίας-Προσωρινής Τοποθέτησης - ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΟΙ (Έντυπο 1 )